Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8-16 hod)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Rychlý kontakt

tel: +420 792 307 776

Po - Pá 8:00 - 16:00 hod.

obchod@zahradni-svet.cz

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Rady a tipy
 4. Jak vybrat domácí infrasaunu
02.11.2020
Rady a tipy

Jak vybrat domácí infrasaunu

V článku zjistíte, na jakém principu infrasauny fungují, jaké typy existují a na co si dát při výběru pozor. Správně vybraná infrasauna vám bude dobře sloužit desetiletí.

Rozdíl mezi infrasaunou a klasickou finskou saunou

Největší rozdíl spočívá v principu ohřevu, a tudíž i v potřebné teplotě. Finská sauna pracuje s mnohem vyššími teplotami a ohřívá vzduch, který zahřívá vaše tělo. Většinou se vyhřívá na 85 až 100 °C.

Kdežto infrasauna nahřívá přímo vás, a proto stačí, když se zahřeje maximálně na 60 °C. O ohřev se starají infrazářiče a prohřívají vaše tělo do hloubky. V infrakabině přitom stále dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C. Většinu vyzařovaného tepla (80 až 90 %) pohltí vaše tělo a jen malá část se rozptýlí do prostoru kabiny. Díky tomu se infrasauna pyšní mnohem nižšími provozními náklady než ta finská.

Co na co dát pozor při výběru sauny

Velikost sauny

Před výběrem infrakabiny se zamyslete nad tím, kolik lidí ji bude najednou pravidelně používat. Můžete si pořídit infrasaunu pro dva, pro jednoho, ale i velkorysejší modely pro 3 nebo 4 lidi, kam se pohodlně vejdete i dětmi, nebo se v ní můžete natáhnout, ale počítejte s vyšším provozními náklady. 

Dobře si také přeměřte místo, které doma na saunu máte, a rozměry porovnejte s velikostí sauny. Na dané místo si rozložte noviny nebo karton, získáte tak lepší představu o tom, jak velkou část místnosti zabere.

Tvar infrakabiny

Na trhu jsou k mání jak modely se čtvercovým a obdélníkovým průřezem základny, tak rohové infrasauny se zkosenými předními stěnami, které vám ušetří místo. 

Druh zářičů v infrasauně

Nejdůležitějším prvkem infrasauny je typ zářiče. Ten může být keramický, karbonový nebo red light. Liší se mezi sebou životností, časem potřebným k ohřevu, vlnovou délkou a cenou. Většina infrakabin využívá kombinaci různých zářičů.

 • Karbonové zářiče patří k nejlevnějším, mají většinou životnost 8 až 10 000 hodin, ale delší dobu se nahřívají (ve srovnání s ostatními).
 • Keramické zářiče jsou o něco dražší a představují zlatou střední cestu, mají životnost 5 až 10 000 hodin a zahřívají se rychleji než karbonové zářiče. Produkují infračervené světlo střední a dlouhé vlnové délky.
 • Red light zářiče se řadí také mezi keramické zářiče, ale zároveň vyzařují červené světlo, které má terapeutické účinky. Red light zářiče produkují především světlo střední a dlouhé vlnové délky a v malé míře i krátké vlny.
 • Plnospektrální red glass zářiče nabízí dobré terapeutické účinky, ale nevýhodou je vysoká pořizovací cena a krátká životnost od 4 do 5 000 hodin.

Vychytávky

Některé infrasauny nabízí další extra funkce, které vám zpříjemní saunování. Jednou z nich je světelná terapie, díky které si můžete vybrat barvu světla v sauně. Některé barvy uklidňují, jiné povzbuzují. Další vychytávkou je hudba, audio nahrávky, rádio přijímač – v domácí sauně si tak můžete pustit hudbu nebo poslechnout audioknihu.

Infrasauna

Seznamte se zásadami používání infrasauny

 • Infrasaunu je vhodné využívat po celý rok. Ideálně každý týden.
 • 20 až 30 minut před tím, než půjdete do sauny, si zapněte si infrakabinu, aby se stihla nahřát.
  Vypijte sklenici vody.
 • Před saunováním se osprchujte a osušte. Do infrasauny choďte suší (bez mokrých plavek).
 • Na lavici si dejte ručník nebo složené prostěradlo, aby se váš pot nevpíjel přímo do dřeva.
 • Jedno infrasaunování trvá 30 až 40 minut. Provádí se pouze jeden cyklus.
 • Pak vypněte infrakabinu, pootevřete si dveře a setrvejte uvnitř, dokud se nepřestanete potit.
 • Po saunování se osprchujete vlažnou nebo teplou vodou.
 • Zase vypijte sklenici vody.

Nemůžete se rozhodnout? Pomůžeme vám

Pokud váháte, která infrasauna je pro vás tou pravou, napište nám na obchod@zahradni-svet.cz, rádi vám poradíme.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Garance kvality

Zahradni-svet.cz na FAVI.cz
Plaťte u nás bezpečně

GoPay platba

Google pay, Apple pay platba

Navštivte naši provozovnu

KATEON - Zahradní svět
Pravčice 51
768 24 Hulín

Otevírací doba:
Po - Pá: 8:00 - 16:00 hod

Kontakt
Zákaznická podpora
(Po-Pá 8-16 hod)